Sostinės taurėje – geriausi jaunieji Lietuvos ledo ritulininkai

IMG_7254

Vilniuje vyko U-10 amžiaus grupės ledo ritulio turnyras „Sostinės taure 2016“, kurį inicijavo ir organizavo  Sostinės ledo ritulio akademija. Pramogų arenoje rungtyniavo aštuonios komandos iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Elektrėnų ir Ogrės (Latvija).  Net 160 vaikų sugužėjo į Lietuvos sostinę ir siekė savo komandoms iškovoti Sostinės taurę.

Aštuonios komandos burtų keliu buvo paskirstytos į du pogrupius. Šių metų Lietuvos čempionai savo pogrupyje užtikrintai laimėjo visus tris susitikimus. „Geležinio vilko“ komanda rezultatu 9:2 įveikė Sostinės ledo ritulio akademiją-1, 10:2 – Kauno „Baltų ainius“ ir 15:0 – „Hockey Punks“.

Tapę pogrupio nugalėtojais, vilniečiai dėl turnyro nugalėtojų vardų kovojo su kito pogrupio stipriausia komanda – Ogrės „Juniors“. Jaunieji latviai turnyre irgi žengė be pralaimėjimų.

Ogrės „Juniors“ 4:1 nugalėjo HC „Klaipėdą“, 10:5 – Sostinės ledo ritulio akademiją-2 ir 5:1 Elektrėnų SSM.

Finaliniame susitikime „Geležinio vilko“ komanda rezultatu 6:2 įveikė svečius iš Latvijos ir tapo tarptautinio turnyro „Sostinės taurė 2016“ laimėtoja.

Trečioji vieta atiteko HC „Klaipėda“ komandai, kuri mažajame finale po atkaklios kovos rezultatu 6:3 nugalėjo Sostinės ledo ritulio akademiją-1.

Geriausio turnyro vartininku pripažintas M.Antimonovas (SLRA), gynėju – I.Vaišvila („Geležinis vilkas)“, puolėju – J.Osmanis („Juniors’).  Rezultatyviausio turnyro žaidėjo prizas atiteko klaipėdiečiui D.Juknai.

Specialiais prizais buvo apdovanotos turnyre dalyvavusios mergaitės M.Misiuk („Geležinis vilkas“) ir G.Griniūtė (SLRA).

Kaip teigia Artūras Katulis, „Sostinės ledo ritulio akademijos“ treneris ir turnyro organizatorius, toks vienos dienos turnyras suteikia galimybę pamatyti beveik visus Lietuvos geriausius savo amžiaus grupės ledo ritulininkus.  „Net neabejoju, kad šiame gausiame jaunųjų žaidėjų būryje pamatėme ne vieną būsimą Lietuvos rinktinės žaidėją, kuris garsins savo šalį ateityje“, – sakė A. Katulis.

Sostinės taurė – pirmasis Sostinės ledo ritulio akademijos organizuotas turnyras, kuris taps tradiciniu ir tikimasi, kad kitais metais į savaitgalio turnyrą bus sukviesti ir U 12 amžiaus grupės žaidėjai.