Sėkminga ledo ritulio pradžia. Patarimai tėveliams

2019.10.08

Hello 900X600 2

Būti ledo ritulininko tėveliu yra beveik tas pats, kas ir pačiam mokytis čiuožti. Atrodo viską žinai, tačiau vos tik pabandai, supranti, kad “slidžių” klausimų yra daugiau nei tikėjaisi.

Kaip įveikti ledo ritulio iššūkius tėveliams:

  1. Būkite kantrūs

Kai tėveliai nusprendžia, kad jų mažasis sportininkas lankys ledo ritulio treniruotes, pirmiausia jie turi susitarti patys su savimi, kad bus kantrūs ir kad savo mažylio sėkmę matuos mažais žingsneliais. Pirma treniruotė gali būti tiesiog apsilankymas treniruotėje, aprangos pasimatavimas ir keli žingsneliai ant ledo. Antrasis kartas – keliolika žingsnelių daugiau ir greičiausiai pirmieji nugriuvimai ant ledo.

Neskubėkite.  Nereikia pykti, jei vaikas nenori išbūti visos treniruotės ar tiesiog vietoje pratimų su savo grupe nusprendžia daryti angeliuką ant ledo. Kartais leisti jam mėgautis tuo, kad jis yra ledo aikštėje yra svarbiau nei  versti jį teisingai atlikti pratimus. Jūs net nepastebėsite kaip individualistas pats prisijungs prie savo komandos draugų.

Kai vaikai pamilsta naująjį užsiėmimą, kelkite kitus tikslus, kurie būtų labiau susiję su įgūdžių tobulinimu. Skatinkite jį išgirsti ir matyti savo trenerį, nenusiminti jei nesiseka. Svarbiausia mėgstama veikla ir tik daug vėliau – rezultatai.

  1. Atlikite savo namų darbus

Prieš pasirinkdami savo ledo ritulio klubą ar mokyklą, pasidomėkite treneriais, mokyklos filosofija.  Kiekviena mokykla turi vyr. trenerį, kuris atsakingas už treniruočių planus ir kryptį. Drąsiai užduokite savo klausimus treneriui ar vadovui.  Juk jūs renkate savo vaikui mėgstamą veiklą ne vienam mėnesiui.  Ledo ritulys Jūsų vaikui gali suteikti daug svarbių patirčių, kurios padės jam teisingai augti ir formuotis ne tik kaip sportininkui bei ir kaip asmenybei. Teisinga pradžia yra daug svarbiau nei apranga ar gražūs marškinėliai.

  1. Supraskite – ledo ritulys nėra lengvas sportas

Koordinuotas vaikas bet kuriame kitame žaidime labai greitai progresuoja.  Ant ledo – viskas gali būti kitaip. Tėveliai tam turi pasiruošti. Išmokti čiuožti yra sudėtingiau nei tvirtai ir greitai bėgti ant parketo ar žolės. Net koordinuotam vaikui pirmas žingsnis ant ledo gali būti didelis iššūkis.

Jei tėveliai nėra bandę tai daryti patys, jiems tikrai sunku tai suprasti. Dažnai galima išgirsti šūksnius „ Na kodėl tu negali čiuožti greičiau? Čiuožimas reikalauja visiškai naujų įgūdžių. Reikia laiko ir kantrybės.

  1. Palaikykite savo pasirinktą klubą ar mokyklą

Jei jau pasirinkote tokį klubą, kuriame jaučiatės gerai ir užtikrintai, pasistenkite būti pozityviais ir palaikyti gerą atmosferą savo komandoje.  Bendraukite su treneriais, komandos vadovais. Nebijokite užduoti klausimų.  Tačiau prisiminkite, ledo ritulys yra tiesiog žaidimas ir jis turėtų būti smagus tiek vaikams, tiek tėvams.  Vaikų ledo ritulys nėra vien tik pergalės, pralaimėjimai, įvarčiai ar perdavimai. Pagrindinis Jūsų keliamas tikslas turėtų būti – išugdyti meilę žaidimui, padėti susirasti vaikui draugų, sustiprinti charakterį, valią.

Kaip teigė buvęs JAV rinktinės treneris Bob O‘Connor „ Laimėti rungtynes – gerai.  Žaisti rungtynes yra  gerai. Mylėti žaidimą yra geriausia“.