Lietuvos U9 turnyre debiutavo Sostinės mergaičių komanda

2019.11.14

DSC08368_DxO

Elektrėnuose startavo didžiausias vaikų ledo ritulio turnyras, kuriame vienu metu varžosi beveik 300 vaikų iš visų Lietuvos ledo ritulio mokyklų ir klubų.

Spalio 26 dieną Elektrėnų ledo arenoje naują sezoną pradėjo 16 ledo ritulio komandų iš Vilniaus, Klaipėdos, Kauno, Elektrėnų ir Šiaulių. Vaikų turnyras “Lietuvos kiečiausi ledo ritulio pipirai” vysta jau trečius metus ir išsiskiria savo gausumu.  Turnyre varžosi vaikai iki  devynerių metų. Daugeliui iš jų tai pirmosios oficialios ledo ritulio rungtynės. Pipirų rungtynės vyksta per pusę arenos dviem kėlinukais.

Daugiausia ledo ritulininkų atvyko iš Vilniaus ir Klaipėdos – keturios “Sostinės ledo ritulio akademijos”, dvi “Hockey Punks” ekipos ir viena ”Geležinio vilko” komanda. Klaipėdos miestą atstovauja penkios komandos – dvi iš „HC Klaipėda“, dvi iš „HC Baltija“ ir viena „Skatas“ komanda.  Kitos turnyro dalyvės: Kauno Baltų ainiai, Kauno Hockey, Šiaulių Šaulys, Elektrėnų D. Kasparaičio mokykla.

“Vaikai tikisi ne tik sudėtingų treniruočių. Jie nori žaisti, mėgautis žaidimu. Lietuvoje galime didžiuotis aukšto lygio vaikų čempionatu, tačiau neturėjome turnyro, kuriame galėtų debiutuoti jauniausieji sportininkai. Mums buvo svarbu sukurti tokį formatą ir atmosferą, kuriame drąsiai galėtų žaisti lygos naujokai. Trečius metus vykstantis pipirų turnyras puikiai užpildė spragą ir tapo paruošiamuoju etapu prieš Lietuvos čempionato kovas”, – pasakojo turnyro iniciatorė Dalia Katulienė, Sostinės ledo ritulio akademijos direktorė.

Didžiausia šių metų pipirų turnyro naujiena – mergaičių ledo ritulio komanda.  Sostinės ledo ritulio akademija subūrė penkiolika mergaičių nuo 7 iki 10 metų į vieną komandą, kurios varžysis su berniukų komandomis Lietuvos pipirų turnyre. Anot Sostinės akademijos vadovės D. Katulienės , – kitas žingsnis – paruošti mergaičių komandą tarptautinėms varžyboms.

Lietuvos vaikų ledo ritulio turnyras vyksta šešiais turais. Kitas turas vyks po mėnesio Elektrėnų ledo arenoje.