TAPK LEDO RITULIO TEISĖJU!

2020.12.15

Entuziasti Digital 4jan-188

 Ledo ritulys yra ne tik treniruotės, bet ir smagus žaidimas. Kuo daugiau vaikai treniruojasi, tuo labiau jie įtraukiami į žaidybinį procesą. Vaikai ledo ritulį pradeda lankyti ankstyvo amžiaus ir vis jaunesni buriami į komandas ir skatinami dalyvauti draugiškose varžybose. Kad galėtų vykti varžybos, reikalingi ledo ritulio teisėjai. Mūsų regione vis dar trūksta ledo ritulio teisėjų, tad pasitaiko atvejų, kai treneriams tenka atsisakyti rengti draugiškas varžybas dėl šios priežasties.

 Ledo ritulio šalys (Suomija, Švedija, Čekija, Kanada ir pan.) šią problemą sprendžia įtraukdami į teisėjavimo procesą 13-16 metų moksleivius – ledo ritulininkus. Jauniesiems sportininkams tai tampa nauja patirtimi ir tuo pačiu dar vienas būdas mokytis atsakomybės, priimti sprendimus, savanoriauti ir ilgiau būti motyvuotiems lankyti pasirinktą sportą.

O kodėl mes negalėtume pabandyti įtraukti į teisėjavimo veiklą jaunuosius sportininkus?! Vieną dieną pasiūlėme šią naują veiklą savo auklėtiniams, Mūsų nuostabai daugelis žaidėjų mielai norėjo išbandyti teisėjo duoną ir padėti savo treneriui.

Kartu su asociacija „Hockey Lietuva“ ir Vilniaus miesto savivaldybe Sostinės ledo ritulio akademija sukūrė šešis smagius filmukus, kuriuose rodome, kaip rungtynių metu turi elgtis teisėjas, ir kaip tiksliai parodyti teisėjo ženklus.

Filmukus „Tapk teisėju“ galite peržiūrėti Sostinės ledo ritulio akademijos interneto svetainėje (video skyriuje) arba skaitykite mūsų naujienas facebook ir youtube kanaluose.

Ar jau teko teisėjauti? Jei ne, tai net neabejoju, kad tavo treneris kada nors paprašys pagalbos jaunesnių varžybose. Būk pasiruošęs. Tai bus smagi nauja patirtis ir mes tau padėsime. Nėra teisėjo, nėra veiksmo.