Trenerio olimpinis blogas: lenkiu galvą prieš latvių vartininką E. Masalskį, jis – dienos herojus

1511086_10152199477667577_1035313157_n

Sveikinu visus ledo ritulio gerbėjus su puikia olimpinio turnyro pradžia! Sočyje vakar išvydome dvejas gražias, atkaklias rungtynes.

Latvija – Šveicarija 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Geros, iki pat pabaigos intriguojančios rungtynės. Iniciatyva nuo pirmųjų minučių priklausė šveicarams, tačiau latviai parodė, kad jie neatsitiktinai pateko į olimpinį turnyrą. Abi komandos žaidė gerai. Šveicarijos rinktinė turėjo daugiau progų pelnyti įvartį, bet mūsų kaimynai nenusileido varžovams ir taip pat turėjo gerų šansų įmušti. Lenkiu galvą prieš latvių vartininką Edgarą Masalskį. Jis šiose rungtynėse turėjo labai daug darbo – atrėmė 38 varžovų smūgius. Prieš Sočio olimpines žaidynes savo klube E. Masalskiui teko sužaisti tik penkerias Slovakijos „Ekstralygos“ rungtynes, tačiau tai nesutrugdė jam tapti pirmos olimpiados ledo ritulio turnyro dienos herojumi. Po mačo vartininkas sakė, kad jam nekilo sunkumų prisiderinti prie žaidimo. Rungtynėms jis intensyviai rengėsi, o vienintelis trūkumas buvo žaidimas labai šiltoje arenoje. Tai sekino fiziškai. Tačiau, kad ir kaip besidžiaugtume geru latvių žaidimu, rungtynėse svarbiausias yra rezultatas. Apmaudu, kai įvartis į vartus lekia nuo tavo komandos žaidėjo kojos, o dar apmaudžiau, kai tai nutinka likus vos 7,9 sek. iki rungtynių pabaigos. Toje lemtingoje šveicarų atakoje E. Masalskio atmuštas ritulys pataikė į gynėją Georgijų Pujacą ir nuo jo atšoko į vartus. Taigi, vienintelis įvartis, nulėmęs šveicarų pergalę, buvo sėkmės reikalas.
Čekija – Švedija 2:4 (0:2, 2:2, 0:0) „Trys auksinės karūnos“ neabejotinai sublizgėjo pirmose rungtynėse. Tai buvo aukščiausio lygio ledo ritulys, kuris man suteikė daug gerų emocijų. Rungtynes geriau pradėjo Švedijos rinktinė. Pagal jos žaidimą buvo galima spręsti, kad švedai norėjo sugniuždyti čekus jau pačioje pradžioje, ir jiems tai pavyko. Skandinavai dominavo visur – ir puolime, ir gynyboje. Jie jau pirmame kėlinyje pelnė 2 įvarčius ir parodė, kad per šias rungtynes čekams nėra ko tikėtis. Švedai gerai atakavo, puikiai užstojo priešininkų vartininką, gerai naudojosi kiekybine persvara ir antrame kėlinyje jau pirmavo 4:0. Net ir taip solidžiai pirmaudami švedai nenusiramino, toliau žaidė labai galingai ir neleido varžovams atsikvėpti. Nesėkmingai rungtynes pradėję čekai kiek atsigavo tik antro kėlinio antroje pusėje. Jaromiro Jagro vedama komanda sugebėjo sušvelninti skirtumą, bet iniciatyva visą laiką vis tiek priklausė Švedijos komandai. Švedai išlaikė tą patį žaidimo ritmą ir neleido varžovams pagalvoti apie išsigelbėjimą. Šiauriečiai visas rungtynes žaidė aktyviai, susikaupę ir laimėjo visiškai pelnytai. Įdomu, kad paskutinę rungtynių minutę čekų treneris net nepabandė keisti vartininko aikštės žaidėju ir taip suteikti savo komandai galimybę daugumoje kabintis už šiaudo. Po šių rungtynių, neabejotinai, reikia išskirti Švedijos superžvaigždę – gynėją Eriką Karlssoną, pelniusį du įvarčius. Tai labai greitas, taktiškai brandus žaidėjas, sugebantis meistriškai reaguoti į situacijas ant ledo. Manau, šis žaidėjas pretenduoja tapti geriausiu šių olimpinių žaidynių gynėju. Na, o Švedijos rinktinės vartininkas Henrikas Lundqvistas, savo ruožtu, yra vienas geriausių vartininkų pasaulyje ir vakar taip pat neleido mums tuo suabejoti. Manau, Švedijos rinktinės gynyba Sočyje bus kietas riešutėlis visoms likusioms komandoms. Švedai trečiadienį aiškiai parodė, kad nusitaikė į pirmąją vietą savo grupėje ir yra vieni pagrindinių viso turnyro favoritų.